Djurs Sommeland

W lipcu 2018 zorganizowaliśmy wyjazd firmowy do Djurs Sommeland. Już po raz drugi odwiedziliśmy ten park, a adrenaliny wciąż mało.

 Djurs Sommerland, który jest jednym z największych tego typu miejsc w Skandynawii. Park rozrywki, położony 3 km na północ od Nimtofte na półwyspie Djursland. Park został otwarty w 1981 roku, i co roku jest powiększany. Djurs Sommerland ma około 500 000 odwiedzających każdego roku, co czyni go siódmą co do wielkości atrakcją turystyczna w Danii. Czekają tu na Was: największa kolejka górska w Danii, ogromny park wodny i ponad 60 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na własnej skórze przekonacie się, dlaczego Djurs Sommerland został wybrany najlepszym letnim parkiem w Skandynawii – i to cztery lata z rzędu!

Nowa atrakcja "Pirate" została otwarta w 2008 roku. Jest to najszybszy i najwyższy rollercoaster w Danii. Maksymalna prędkość to 90 kilometrów na godzinę, a maksymalna wysokość nad ziemią wynosi 32 metrów. Został on wybrany jako piąty najlepszy rollercoaster na świecie.

Park, jak sama nazwa wskazuje, otwarty jest tylko latem od około 10 maja do połowy września. Warto również się tu wybrać z końcem października, kiedy odbywa się tu Halloween. Wtedy to park jest specjalnie zdobiony aż 25 tysiącami dyń, szkieletami, pajęczynami itp. a na dróżkach spotkacie prawdziwe czarownice.

Podczas wyjazdu firmowego Łukasz przygotował zgłoszenie do konkursu "Podróż marzeń".  Zgłoszenie zajęło pierwsze miejsce w lipcu 2019.


Liderzy wycieczki: Sylvester i Karol